Čtyřdenní makačka v toskánských kopcích podle Trailcamps

Zdroj: https://rungo.idnes.cz | 31. března 2018 | Autor: Karolína Hejlová

Zapáleným běžcům už nestačí jen vlastní tréninky a závody v hlavní sezoně, dalším stupněm je několik intenzivních dnů v rámci kempu s profesionálním vedením. Honza Dušánek spustil první běžecké tábory před dvěma lety a se svým projektem Trailcamps letos vyrazil už po šesté, premiérově do slunečného Toskánska.

Běhání, jídlo pro běhání, povídání o běhání
Program takového kempu je celkem jasný, hlavní roli hraje trailové běhání. Tréninky si tady vzali na starost profíci na slovo vzatí v čele se Zdeňkem Křížem, Markem Causidiusem a Tomášem Macečkem. Každodenní dvoufázovky se v Toskánsku zaměřovaly na pilování techniky, běh v terénu, získané kilometry i nastoupané metry, ale nechybělo ani cvičení na zpevnění středu těla nebo jóga. Zkrátka vše, co by v kvalitním tréninku nemělo scházet. Celkem se mi povedlo za čtyři dny naběhat slušných 95 kilometrů, a to jsem neměla nejvíc.

U toho se ale zdaleka nekončí. Známe to všichni, po pár větách se většina našich rozhovorů nějakým způsobem vždy stočí k běhání, ve společnosti dalších běžců vlastně neexistuje jiný scénář. Večery se tak naplnily buď „oficiálními přednáškami“ na téma tréninků a stravy, nebo se zážitky z nejrůznějších závodů a vlastní zkušenosti rozebíraly nad pivem.

A protože jsme my běžci tvorové věčně hladoví a zároveň potřebujeme kvalitní palivo, ředitel kempů Honza spojil síly s Ivanem Rybaříkem a jeho Čistým sportem. Díky tomu naše břicha plnila zdravá, výživná a smysluplná strava dodávající všechny potřebné živiny přesně na míru běžeckým tréninkům. (Ale ruku na srdce, i když šlo o jídlo fantastické, v Itálii těžko odoláte jednomu nebo dvěma kouskům pizzy mimo jídelníček).

pokračování zde ...

Testimonials