TRAILCAMPS UTMB 2018 (F) | 24. 8. - 3. 9. 2018

(etapový přeběh legendárního Ultra Tour du Mont Blanc a následné sledování samotného UTMB závodu)Kdo neslyšel o legendárním UTMB, jako by nebyl. Naprostý svátek trailrunningu okolo nejvyšší hory Evropy přes 3 státy (Francie, Itálie, Švýcarsko) s úctyhodnými parametry 170km a 10.000m+!

Ovšem jen malé procento lidí přetaví sen ve skutečnost. Náročnost trati spolu s nevyzpytatelným počasím, nutnost nasbírat potřebné body pro registraci a následné losování startovních čísel zabere natěšenému závodníkovi někdy až 3 roky.

Ale nezoufej, máme pro Tebe řešení, jak si tento sen splnit!

Proběhneme si celou trasu UTMB v 5-ti etapách (jen pár dní před startem oficiálního UTMB), prohlídneme si Chamonix a okolí a zažijeme samotnou atmosféru závodu!To vše v menších skupinkách běžců se svými běžeckými „průvodci“.

Auto nám naše věci vždy převeze do dalšího kempu, a proto bude možné chodit/běhat nalehko. V případě potřeby bude možné denní etapu vynechat a odpočinout si během přejezdu do dalšího kempu nebo si udělat individuální odpočinkový program. Každý úsek začíná a končí v kempu, kde dostaneš polopenzi.

Program akce

1. den: Cesta
Odjezd z Liberce v 6hod přes Prahu a Plzeň, přejezd Německa a Švýcarska. Večerní příjezd do Chamonix, ubytování v kempu a vínko na uvítanou😊

2. den: Start TRAILCAMPS UTMB 1. etapa – Chamonix – Les Contamines (31km /↑1525m /↓1403m) – 31.km UTMB
Vyběhneme z centra Chamonix (1035m) směrem na první kopec Le Delevret (1853m), seběh do St. Gervais (818m) a následný lehký výstup do Les Contamines (1153m), kde zakempíme.

3. den: Královská etapa 2. etapa – Les Contamines - Courmayeur (47km /↑3013m /↓2979m) – 78.km UTMB
Výstup na Col du Bonhomme (2329m) a jeho o kousek většího bratra Croix du Bonhomme (2412m) s následným seběhem do Les Chapieux (1554m). Následuje „bonbónek“ dnešní etapy – zdolání nejvyššího kopce celého UTMB a dalších dvou vrcholů nad 2400m – Col de la Seigne (2516m - hranice mezi FR a IT), Col des Pyramides Calcaires (2600m) a Arete du Mont Favre (2435m). Proložený krásným seběhem na Lac Combal (1970m) a závěrečným seběhem do Courmayeru (1195m), kde nás bude čekat zasloužené pivko a vydatná večeře.

4. den: Z Itálie do Švýcarska 3. etapa - Courmayeur – La Fouly (31km /↑2054m /↓1647m) – 109.km UTMB
Hned po ránu si protáhneme nohy výstupem na Refugio Bertone (1979m) a následuje překrásný běžecký traverz až na Refugio Bonatti (2015m), abychom se následně podívali na druhý nejvyšší bod celého UTMB – Grand Col Ferret (2584m – hranice mezi IT a CH). Poté už jen seběh do La Fouly (1600m) a zasloužený odpočinek.

5. den: Zpět do Itálie 4. etapa - La Fouly - Trient (31km /↑1880m /↓1647m) – 140.km UTMB
Začneme klidným seběhem do Praz de Fort (1100m) s následným výstupem na Champex-Lac (1466m). Oběhneme jezero a přes drobný kopeček se dostaneme do Paln de L’au (1330m). Poté nás čeká nejvyšší bod dnešní etapy - La Giete (2105m). To, co jsme nastoupali, následně seběhneme do Trientu (1303m), cíle dnešní etapy.

6. den: Sladký finish 5. etapa – Trient – Chamonix (31km /↑1781m /↓2026m) – 171.km UTMB
Závěrečnou etapu začneme zostra výstupem na Catogne (2598m - hranice mezi CH a FR) s následným seběhem do Vallorcine (1270m). Následně se vydáme na poslední větší kopec na trati – Tete aux Vents (2140m). Pak už nás čeká jen zasloužený seběh přes La Flegere (1851m) až do Chamonix (1035m), kde proběhneme finisherskou bránou a otevřeme zasloužené šampaňské😊

7. den: Zasloužený odpočinek
Zasloužený odpočinek, zevlování v Chamonix, kafíčka, dortíky, nasávání atmosféry probíhajících závodů a pro zájemce výjezd lanovkou na jedinečný vyhlídkový vrchol Aiguille du Midi (3842 m). Možnost projít si UTMB partnerské EXPO s možností prohlídky či nákupu snad všech světových značek sportovního vybavení.

8. den: UTMB!!!
„Příprava“ na večerní start UTMB (18hod). Užijeme úžasnou atmosféru startu a následně se přesuneme na předem vybrané místo na trati, kde uvidíme, jak se to vlastně běhá v horách😊 Možnost nočního výstupu po trase a fandění (dobrovolné).

9. den: Fandění na trase UTMB
Možnost celodenního fandění po trase závodu spojené se zajímavými výlety (dobrovolné). Sledování elity při doběhu do cíle (cca 14hod).

10. den: Doběh UTMB, vyhlášení vítězů a následná párty
Možnost celodenního fandění po trase závodu spojené se zajímavými výlety (dobrovolné). Doběh posledních finisherů UTMB a následné vyhlášení výsledků a závěrečná párty! 😊

11. den: Návrat domů
Odjezd z Chamonix v brzkých ranních hodinách a návrat do rodné vlasti😊

Doprava / Ubytování / Stravování na zájezdu

Doprava:
TRAILCAMPS minibusem
Nástupní místa: Liberec, Praha, Plzeň

Nocování:
V kempech v TRAILCAMPS stanech pro 4 osoby.
V kempech je vždy k dispozici tekoucí teplá i studená voda a sprchy.

Stravování:
Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně.
Polopenze začíná 2. den snídaní a končí 8. den snídaní. Plus nachystáme nějaké dobroty na závěrečnou párty😊
Budeme se pohybovat téměř neustále v civilizací zasažených horách. Základní potraviny, víno, sýry nebo sladkosti bude možné dokoupit ve větších obchodech skoro každý den večer a ráno v místě našeho kempování 2.,7.-10. den v Chamonix, 3. den v Les Contamines, 4. den v italském Courmayeru, 5. den v Trientu.
Většina kempů po cestě nabízí možnost večerního objednání čerstvého pečiva na druhý den, případně koupi vína a sladkostí.
Ceny jsou cca o polovinu vyšší než v obchodech (bageta 1-1,5 €). Cestou budeme procházet kolem celé řady horských chat, ale využití jejich pohostinnosti je do značné míry závislé na počasí a časových možnostech v daný okamžik.

Ukázka jídelníčku:
Snídaně: ovesná kaše s ořechy a ovocem, pečivo s marmeládou/sýrem/šunkou, sladké pečivo, ovoce, džus, káva, čaj, jonťák…
Večeře: těstoviny s pestem a špenátem, rýže na divoko s chilli, opečené brambory se šunkou a brokolicí, smetanové penne s bazalkou…
+ nějaké ty dobroty – nechte se překvapit 😊
Jídelníček budeme finalizovat před akcí a budete o něm informováni.

Další informace k zájezdu
Zájezd je vhodný jak pro dobrého běžce, tak i pro středně zkušeného „hobíka“.
Tempo se bude přizpůsobovat tempu skupiny, takže neměj strach, že bychom Tě někde nechali napospas vlkům😊

Každý běžec dostane originální TRAILCAMPS tričko, TRAILCAMPS ponožky, dobroty od CHIMPANZEE a bude určitě prémiová losovačka o - a to se nechte překvapit! 😊
Bude možnost testování výživových doplňků (CHIMPANZEE)
K dispozici budou masážní a regenerační přístroje COMPEX.
V Chamonix je k dispozici bazén, sauna, vířivka.

Detailní seznam potřebného vybavení a věcí na zájezd bude klientům k dispozici cca 10 dní před zájezdem.

Cena zájezdu
11 dní / 14.990,- Kč
Zájezd je vypsán pro maximální počet 25 osob.

Cena zahrnuje:
doprava minibusem, 10x ubytování v kempech, 7x polopenzi, 3x průvodce + kuchař,
informační materiály, pojištění CK proti úpadku, nějaké ty tekuté dobroty na večerní posezení 😊
Cena nezahrnuje (ceny z roku 2017):
volitelné výdaje: v případě hezkého počasí zpáteční jízdenka na lanovku na Aiguille du Midi (7. den, 60 €), další případná místní doprava a lanovky

Už se na vás všechny moc těším!

Tuto akci zajišťuje CK Čistý sport, koncept Ivana Rybaříka s.r.o.
Cestovní kanceláři Čistý sport byla udělena koncese Městským úřadem v Mělníce a pojištění proti úpadku zprostředkovává UNION pojišťovna. Obchodní firma Čistý sport, koncept Ivana Rybaříka s.r.o. IČO 03866629 je zapsána v obchodním rejstříku v ČB. Pohostinství na akcích CK zajišťuje Jakub Pawlas, IČO 75992655, koncesován Živnostenským úřadem v Táboře.